قارچ های رحمی: مهمترین اطلاعات

۱۴۰۰/۷/۹

عفونت قارچی رحم باعث ایجاد درد در هنگام آمیزش جنسی ، ترشحات واژن و سایر علائم می شود.

یک اصطلاح پزشکی وجود دارد که به عفونت رحم با کاندیدیازیس ناشی از کاندیدا آلبیکنس گفته می شود ، که به عنوان عارضه واژینیت قارچی ایجاد می شود:

قارچ های رحمی
کاندیدیازیس در نتیجه عفونت در زنان توسط قارچ مخمری به نام کاندیدا آلبیکنس ایجاد می شود. این قارچ ها به طور طبیعی در داخل بدن زندگی می کنند ، مانند: دهان ، گلو ، روده ها و واژن ، یا در خارج ، مانند پوست ، و برای موارد زیر تکثیر می شوند. دلایل خاصی باعث عفونت می شود

یکی از مطالعات علمی انجام شده بر روی گاوها نشان داد که احتمال عفونت با قارچ های رحمی در صورت وجود عوامل خاصی افزایش می یابد ، مانند: درمان رحم با آنتی بیوتیک ها برای مدت طولانی ، اندومتریوز ، آلودگی مدفوع با قارچ هایی که به سمت واژن حرکت می کنند و ... .
عوامل خطری که احتمال عفونت رحم را افزایش می دهد
عوامل زیادی احتمال عفونت رحم را افزایش می دهند ، از جمله موارد زیر:

داروهای ضد بارداری: استفاده از داروهای ضد بارداری هورمونی ، مانند قرص های ضد بارداری ، ممکن است خطر عفونت قارچی واژن را افزایش دهد.
دیابت: داشتن دیابت به این معنی است که شما سیستم ایمنی ضعیفی دارید ، زیرا داروهای تجویز شده برای درمان دیابت بر عملکرد سیستم ایمنی تأثیر می گذارد و احتمال ابتلا به عفونت قارچی واژن و عفونت های رحمی را افزایش می دهد.
علائم عفونت قارچی رحم
عفونت قارچی رحم یکی از عوارض عفونت قارچی واژن است ، بنابراین فرد مبتلا علائم زیادی را نشان می دهد و خارش و ناراحتی علاوه بر علائم زیر از شایع ترین علائم در بین زنان است:

سوزش ، قرمزی و تورم واژن و فرج ، به ویژه در خارج از دستگاه تناسلی زن.
سوزش سر دل هنگام ادرار کردن ؛
درد هنگام مقاربت.
ترشحات غلیظ ، سفید ، بدون بو.
شایان ذکر است که در صورت بروز این علائم ، قبل از مراجعه به درمان خانگی باید به دنبال مراقبت های پزشکی باشید ، زیرا علائم عفونت قارچی رحم و واژن ممکن است مشابه سایر بیماری های جدی تر ، از جمله عفونت های مقاربتی و واژینوز باکتریایی باشد.

تشخیص عفونت رحم
هنگام تشخیص عفونت قارچی ، پزشک در مورد مسائل نزدیک ، سابقه عفونت های مقاربتی یا عفونت های قبلی مخمر سوال می کند.

ممکن است لازم باشد آزمایش های زیر را انجام دهید:

معاینه لگن ، برای بررسی علائم عفونت در فرج ، واژن و دهانه رحم.
بررسی نمونه ای از ترشحات واژن ، برای تأیید تشخیص عفونت قارچی.
درمان عفونت قارچی رحم
هنگام در نظر گرفتن درمان برفک رحم ، مهم است بدانید که انواع مختلفی از برفک رحم وجود دارد ، بنابراین پزشک شما بسته به نوع عفونت قارچی شما ممکن است انواع مختلفی از درمان را با شما در میان بگذارد.

پزشک اغلب داروهای ضد قارچ را برای مبارزه با رشد بیش از حد مخمر در بدن تجویز می کند. دو نوع داروی ضد قارچی وجود دارد که پزشک ممکن است تجویز کند ، به شرح زیر:

داروهای خوراکی.
داروهای موضعی: این نوع داروها علاوه بر داروهای خوراکی به واژن نیز اعمال می شوند.
پیشگیری از عفونت قارچی رحم
راه های زیادی برای جلوگیری از عفونت قارچ های رحمی وجود دارد ، از جمله:

تمیز و خشک نگه داشتن ناحیه تناسلی در جلوگیری از عفونت مهم است ، اما باید از استفاده از صابون و فقط شستشو با آب خودداری کنید.
از شستشوی عمیق ناحیه تناسلی اجتناب کنید. اگرچه بسیاری از زنان اگر ناحیه را پس از قاعدگی یا رابطه جنسی عمیقا تمیز کنند ، احساس تمیزی می کنند ، این امر می تواند ترشحات واژن را بدتر کرده و باکتری های مفیدی را که در ناحیه واژن قرار گرفته اند و در برابر عفونت محافظت می کنند ، از بین ببرد.
ماست یا مکمل های حاوی لاکتوباسیلوس اسیدوفیلوس مصرف کنید که می تواند از عفونت های قارچی جلوگیری کند.
از همسرتان بخواهید در هنگام رابطه جنسی از کاندوم استفاده کند تا از خود در برابر عفونت محافظت کند.
از استفاده از عطر یا پودر در ناحیه تناسلی خودداری کنید.
از پوشیدن لباس تنگ خودداری کنید ، زیرا باعث تحریک و تعریق می شوند.
لباس زیر نخی یا جوراب شلواری نخی بپوشید همچنین باید از لباس های زیر ابریشمی یا نایلونی اجتناب کنید ، زیرا می توانند عرق را در ناحیه تناسلی افزایش داده و باعث رشد بیشتر مخمر شوند.
سطح قند خون خود را حفظ کنید ، به ویژه اگر مبتلا به دیابت هستید.
..