شش کاری که باید بعد از رابطه جنسی انجام دهید

۱۴۰۰/۷/۸

رابطه جنسی مزایای جسمی و روانی زیادی برای هر دو طرف دارد ، اما برای دستیابی به این مزایا باید برخی از کارها را بعد از رابطه جنسی انجام دهید.

پس از برقراری رابطه جنسی با شریک زندگی خود ، مهم است که برخی کارها را انجام دهید تا بیشترین فایده را برای سلامتی خود داشته باشید. آیا می دانید این کارها پس از رابطه جنسی باید چگونه انجام شود؟

کارهای بعد از رابطه جنسی
در اینجا مهمترین و مهمترین کارهایی که باید بعد از رابطه جنسی انجام شود ذکر شده است:

1. شستشو
در اینجا قصد ندارید بلافاصله بعد از رابطه جنسی دوش بگیرید ، اما حداقل مهم این است که خودتان را تمیز کنید ، شستشو و تمیز کردن بدن بعد از آن شما را از عفونت محافظت می کند ، مانند: عفونت ادراری .
بنابراین ، شستن نواحی اطراف دستگاه تناسلی با آب گرم مهم است و اگر پوست حساسی ندارید ، می توانید از مقداری صابون استفاده کنید.

2. از استفاده از دوش واژینال خودداری کنید
زنان باید بعد از مقاربت جنسی از دوش واژن اجتناب کنند ، یعنی از تمیز کردن واژن از داخل خودداری کرده و فقط آن را از بیرون تمیز کنید ، زیرا واژن قادر است خود را تمیز کند.

و استفاده از دوش واژینال احتمال عفونت با عفونت های مختلف را افزایش می دهد ، در نتیجه عدم تعادل در تعادل باکتری هایی که از واژن محافظت می کنند.

همچنین باید توجه داشت که نیازی به نگرانی در مورد بوی واژن نیست ، زیرا این بو طبیعی است و نشان دهنده یک مشکل سلامتی نیست.

3. روش تمیز کردن را ساده کنید
محصولات زیادی برای تمیز کردن مناطق حساس در داروخانه ها طراحی شده است که بدون نسخه به فروش می رسند.

این محصولات شامل دستمال مرطوب ، کرم ها و عطرهای معطر هستند که حاوی مواد شیمیایی هستند که می توانند به مناطق حساس آسیب برسانند.

بنابراین ، معمولاً توصیه می شود از آب گرم برای تمیز کردن مناطق حساس بعد از رابطه جنسی استفاده کنید.

4. از تخلیه مثانه اطمینان حاصل کنید
در هنگام مقاربت جنسی ، باکتری ها می توانند وارد مجرای ادرار شوند ، لوله ای که ادرار را از بدن خارج می کند.

ورود باکتری ها به ناحیه پیشابراه خطر ابتلا به عفونت های مختلف را افزایش می دهد ، بنابراین دفع ادرار به دفع این میکروب ها از بدن شما کمک می کند.

همچنین به زنان توصیه میشود که مناطق حساس را از جلو به عقب پاک کنند تا از انتشار و انتقال میکروب ها جلوگیری شود.

5. یک لیوان آب بنوشید
همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، ادرار کردن پس از پایان رابطه جنسی مهم است و بنابراین اهمیت نوشیدن یک لیوان آب نیز از اینجا نشأت می گیرد .

با هیدراته نگه داشتن بدن خود ، دفعات بیشتری ادرار می کنید ، باکتری ها و میکروب های بیشتری را از بین می برید و خطر عفونت را کاهش می دهید.

6. لباسهای گشاد و راحت بپوشید
محیطی مناسب برای رشد باکتری ها گرم و مرطوب است و بنابراین پوشیدن لباس های تنگ این محیط را تقویت می کند.

در حالی که لباس گشاد به ورود هوا به بدن کمک می کند ، بنابراین مناطق حساس را در دمای متوسط ​​خشک نگه می دارد که برای رشد باکتری ها و میکروب ها مناسب نیست.

بنابراین ، پوشیدن لباس زیر گشاد از جنس پنبه که به بدن اجازه تنفس می دهد ، برای زنان بسیار مهم است.
..