حقیقت وجود گیاهانی که رحم را تمیز می کنند چیست؟

۱۴۰۰/۷/۱۶

آیا واقعاً گیاهانی وجود دارند که رحم را تمیز می کنند و تأثیر آنها چیست؟

حقیقت در مورد تاثیر گیاهانی که رحم را تمیز می کنند چیست؟

رحم یک ماشین خود تمیز کن است و به کمک گیاهان و یا جلسات بخور واژن نیاز ندارد.

با این حال ، بسیاری از گیاهان را می توان برای احیا ، پاکسازی و بهبود سلامت رحم و تسکین علائم یائسگی و دردهای قاعدگی استفاده کرد.
اما همه گیاهان قادر به انجام این کار نیستند و برخی از گیاهانی که سلامت رحم را تقویت می کنند به دلیل خطر تحریک انقباضات نباید در دوران بارداری مصرف شوند و اگرچه استفاده از بسیاری از گیاهان بی خطر است ، اما قبل از نوشیدن آنها باید با پزشک مشورت کنید. ، به خصوص اگر شما در حال تلاش برای باردار شدن هستید . یا شما یک بیماری دارید یا از دارو استفاده می کنید.

ادعاهای زیادی در مورد اثر بخور واژن توسط گیاهان در تمیز کردن رحم ، تسکین گرفتگی عضلات ، افزایش باروری و تعادل هورمون ها وجود دارد ، اما هیچ شواهد علمی برای اثبات آن وجود ندارد.

برعکس ، بخور واژن ممکن است با تغییر تعادل باکتری های واژن خطر عفونت رحم را افزایش دهد. این بدان معنا نیست که برخی گیاهان نمی توانند رحم را تمیز کنند ، اما شواهدی وجود ندارد که بخار آنها را در واژن به تمیز کردن رحم کمک کند.

گیاهانی که رحم را تمیز می کنند
رحم برای عملکرد موثر و عملکرد مناسب نیاز به گردش خون فعال دارد ، که باعث می شود ارتباط بین رحم ، تخمدان ها و بقیه سیستم غدد درون ریز عملکردی باشد و بتواند بدون مشکل کار کند. این امر برای تعادل هورمونی مناسب که در آن تخمک گذاری و قاعدگی انجام می شود ، ضروری است.

برخی از گیاهان دارویی که واقعاً در افزایش گردش خون رحم و کمک به تمیز شدن رحم مفید هستند ، به شرح زیر است:

1. خوک طلایی
ریشه گیاه خوک طلایی از پاسخ طبیعی به التهاب پشتیبانی می کند ، که ممکن است به جلوگیری از چسبندگی و تشکیل بافت اسکار کمک کند.

همچنین یک ضد عفونی کننده ، آنتی بیوتیک و ضد میکروب خوب است که به بدن در مبارزه با عفونت و جلوگیری از درد رحم کمک می کند.

2. دامیانا
دامیانا برای قرن ها برای افزایش گردش خون در رحم مورد استفاده قرار می گیرد ، که این امر توانایی پاکسازی خود را افزایش می دهد و همچنین برای افزایش میل جنسی زنان مورد استفاده قرار می گیرد.

3. گلپر (دانگ کوآی)
گلپر چینی ، غنی از آهن ، گردش خون را در اندام های تناسلی از جمله رحم تحریک می کند ، که برای ایجاد یک لایه داخلی سالم و تمیز کردن رحم مهم است. همچنین به شل شدن ماهیچه های رحم کمک می کند ، که به رحم کمک می کند بدون تنش کار کند.

4. ریشه گل صد تومانی
این گیاه به حفظ تعادل هورمونی ، کاهش درد و احساس آرامش کمک می کند.همچنین باعث گردش خون در ناحیه لگن می شود و این امر برای کمک به نظافت خود رحم مفید است.

علاوه بر گیاهان فوق الذکر ، از برگ توت می توان برای تقویت عضلات رحم ، افزایش جریان خون در دوران قاعدگی و جلوگیری از جمع شدن داخل رحم استفاده کرد ، بنابراین یکی از بهترین گیاهان طبیعی برای حمایت از اندام های تناسلی زنان است.

نکاتی برای تمیز نگه داشتن رحم
علاوه بر استفاده از گیاهان پاک کننده رحم ، برای افزایش سلامت رحم و تمیز نگه داشتن آن ، باید این نکات را رعایت کنید. این نکات به شرح زیر است:

1. از دوش واژینال استفاده نکنید
برخی از زنان از دوش واژن برای تمیز کردن رحم استفاده می کنند ، اما این ممکن است باعث مرگ باکتری های سالم شود ، بنابراین استفاده از آن توصیه نمی شود.

2. از شستشوی واژن با صابون معطر خودداری کنید
رحم خود را با ترشحات طبیعی واژن در بدن شما تمیز می کند ، بنابراین بهتر است از استفاده از صابون ها ، ژل ها و ضد عفونی کننده های معطر اجتناب کنید ، زیرا می توانند بر تعادل سالم باکتری ها و سطح pH در واژن تأثیر بگذارند و باعث تحریک شوند. می توانید به جای آن از صابون معمولی و بدون بو استفاده کنید.

3. حتماً دهانه رحم خود را بررسی کنید
پزشکان به زنان 25 تا 64 ساله توصیه می کنند که آزمایش پاپ اسمیر را به طور منظم انجام دهند ، که به شناسایی و درمان زودهنگام تغییرات غیرطبیعی در دهانه رحم کمک می کند.

4- رابطه جنسی ایمن داشته باشید
برخی از باکتری ها و ویروس ها می توانند در طول رابطه جنسی وارد واژن شوند و باعث کلامیدیا ، سوزاک ، تبخال تناسلی ، زگیل تناسلی ، سفلیس و HIV می شوند.

می توانید با استفاده از کاندوم در هنگام مقاربت از رحم در برابر این عفونت ها محافظت کنید.
..