شش عادتی که به واژن آسیب می رساند

۱۴۰۰/۷/۸

هر زنی تلاش می کند تا نظافت خود را حفظ کند ، به ویژه در مورد ناحیه حساس ، اما ممکن است برخی اقدامات اشتباه را انجام دهد که به سلامت واژن آسیب می رساند. با مهمترین این اشتباهات آشنا شوید تا از آنها اجتناب کنید.

مراقبت از سلامت واژن برای همه زنان مهم است ، اما یک زن ممکن است فکر کند که از آن مراقبت می کند و در واقع او از طریق برخی عادات که بدون اطلاع از آثار منفی آنها باعث آسیب رساندن به وی می شود.

در اینجا رایج ترین عاداتی که به واژن آسیب می رسانند آمده است:

عاداتی که به واژن آسیب می رسانند
چندین عادت وجود دارد که به واژن آسیب می رساند ، به شرح زیر:

1. شستن ناحیه واژن با صابون
برخی از زنان تصور می کنند که تمیز کردن واژن با صابون یک راه ایده آل برای تمیز کردن و ضدعفونی کردن آن است ، اما صابون می تواند با گذشت زمان منجر به خارش و التهاب شود.

توضیح این امر این است که صابون حاوی مواد شیمیایی است که می توانند وارد فرج شوند و بنابراین ممکن است تغییر در pH طبیعی این ناحیه رخ دهد و این منجر به کم آبی بدن می شود.

بنابراین ، ترجیحاً از شستشوی مخصوص ناحیه واژن استفاده کنید ، زیرا از ترکیبات سبک تری نسبت به صابون ساخته شده و احتمال عفونت را افزایش نمی دهد ، یا از صابون ملایم ، بدون عطر و ضد حساسیت استفاده کنید.

در اینجا نیز باید توجه داشت که واژن خود را تمیز می کند ، بنابراین شستشوی آن با آب ممکن است کافی باشد.

2. روش های اشتباه حذف موهای زائد
روش های اشتباه حذف موهای زائد از چندین عادت به واژن آسیب می رساند ، زیرا بسیاری از زنان به تیغه ها اعتماد می کنند و به این معنی است که برخی از خراش ها یا زخم ها در ناحیه واژن برای حذف موهای زائد ، به محیطی مناسب برای رشد باکتری ها تبدیل می شوند.

اگر خانمی از این روش ها استفاده می کند ، باید مراقب باشد و در صورت بریدگی یا خراش ، آن را به خوبی شستشو داده و محل را ضد عفونی کرد.

همچنین استفاده از وسایل بسیار خشن مانند: موم و جایگزین های آن ، سلول های عصبی و حسی در زنان را از بین می برد و ممکن است مانع احساس ارگاسم در دوران رابطه شود.

3. استفاده طولانی مدت از نوار بهداشتی
در طول چرخه قاعدگی ، باید مراقب تغییر نوار بهداشتی در زمان های منظم باشید و به مدت طولانی در آن نمانید ، زیرا در روزهای عادی و هنگام پوشیدن پدهای روزانه ، نباید از آن در طول روز استفاده کنید.

استفاده از نوار بهداشتی به مدت طولانی باعث رشد باکتری در آنها می شود و خطر عفونت های واژن را افزایش می دهد.

4- از دوش واژینال استفاده نکنید
دوش واژینال راهی برای تمیز کردن واژن بعد از مقاربت است و بسیاری از زنان برای اطمینان از پاک شدن این ناحیه به آن تکیه می کنند.

برخلاف آنچه معمول است ، دوش واژن خطرات زیادی را برای سلامت دستگاه تناسلی در زنان به دنبال دارد ، زیرا منجر به از بین رفتن تعادل طبیعی باکتری های مفید در واژن می شود ونیروی آب منجر به ورود میکروب ها می شود. داخل بدن

دوش واژینال همچنین به اندام های دستگاه تناسلی و رحم آسیب می رساند و بهترین کار بعد از رابطه جنسی استفاده از دوش های ایمن و اطمینان از خشک شدن واژن است.

5. دستور العمل هایی برای تنگ کردن واژن
هر زنی در رابطه صمیمی به دنبال دستیابی به بهترین درجه لذت با شوهر خود است و برخی از خانمها برای تنگ کردن واژن از این دستورالعمل استفاده می کنند و نمی دانند که این چقدر برای سلامتی مضر و خطرناک است.

بسیاری از دستور العمل های طبیعی به دلیل وجود مواد سختی که در آن وجود دارد منجر به ایجاد پارگی در دیواره رحم و ایجاد زخم می شود ، مانند: دستور زاج ، که سوزاننده است.

همچنین ، برخی از دستور العمل ها به افزایش عفونت های واژن کمک می کنند ، مانند: جوش شیرین.

6. لباس زیر غیر پنبه ای
لباس زیر با مواد مصنوعی یکی از مضرترین چیزها برای ناحیه واژن است ، زیرا رطوبت را به دام می اندازد و رشد باکتری های مضر را افزایش می دهد.

همچنین لباس زیر تنگ تأثیرات منفی زیادی بر روی سیستم تولید مثل دارد ، بنابراین توصیه می شود لباس زیر نخی را با اندازه مناسب انتخاب کنید.

7. سیگار کشیدن
مشخص شده است که سیگار کشیدن یکی از چندین عادتی است که به واژن آسیب می رساند ، زیرا باعث عدم تعادل در تعادل طبیعی باکتری های مفید در واژن می شود که می تواند منجر به عفونت های واژینوز باکتریایی مکرر شود ، بنابراین توصیه می شود بلافاصله سیگار را ترک کنید.
..