بیماریهایی که بر نعوظ مردان تأثیر می گذارد

۱۴۰۰/۷/۲۵

اختلال نعوظ در مردان به دلایل متعددی ، چه از نظر سلامتی و چه از نظر روانی ، رخ می دهد و برخی عادات غلط روزانه می توانند بر نعوظ تأثیر بگذارند.

برخی بیماریها که بر نعوظ مردان تأثیر می گذارد ، آنها را به شرح هستند:

بیماریهایی که بر نعوظ مردان تأثیر می گذارد
بیماریهای زیادی بر نعوظ مردان تأثیر می گذارد که مهمترین آنها عبارتند از:
1. دیابت
آسیب عصبی یکی از عوارض دیابت است که آلت تناسلی را درگیر می کند ، منجر به ضعف جریان خون و اختلال در سطح هورمون های بدن می شود و همه اینها بر سلامت نعوظ مردان تأثیر می گذارد.

برای جلوگیری از دیابت ، توصیه می شود از غذاهای غنی از قند زیاد استفاده نکنید و هنگام مشاهده هرگونه تغییر در سلامت جنسی ، آزمایش قند باید انجام شود.

2. بیماری قلبی
هنگامی که چربی در عروق تجمع می یابد ، بر سلامت جنسی مرد تأثیر می گذارد ، زیرا تجمع این پلاک مانع جریان خون در آلت تناسلی می شود.

آسیب به دیواره رگ های خونی و ماهیچه های صاف باعث ضعف خون رسانی به قلب و همچنین خون رسانی ضعیف به آلت تناسلی می شود.

بیماری های قلبی به دلایل زیادی رخ می دهد ، از جمله خوردن غذاهایی که عروق را مسدود کرده و جریان خون دشوار است ، و همچنین سیگار کشیدن و چاقی.

3. اختلالات تیروئید
اختلالات تیروئیدی منجر به کاهش ترشح هورمون مردانه تستوسترون می شود که بر سلامت جنسی مردان تأثیر می گذارد و بر نعوظ تأثیر می گذارد.

سطح تستوسترون را می توان با خوردن غذاهای سالم مانند سبزیجات ، میوه ها ، ماهی های چرب ، غلات کامل و پروتئین افزایش داد.

شما باید از غذاهایی که باعث عدم تعادل هورمونی می شوند ، مانند: قندها و چربی ها خودداری کنید.

4. فشار خون بالا
فشار خون بالا از علل اصلی مشکلات نعوظ است.

این به این دلیل است که این افزایش مانع از گسترش عروق منتقل کننده خون به آلت تناسلی می شود ،

همچنین باعث می شود ماهیچه های صاف آلت تناسلی توانایی شل شدن خود را از دست بدهند و در نتیجه خون کافی به آلت تناسلی منتقل نمی شود تا نعوظ ایجاد شود.از فشار خون بالا می توان به طرق مختلف جلوگیری کرد ، مانند: ورزش ، رژیم غذایی سالم ، ترک سیگار و حفظ وزن.توصیه می شود به طور منظم فشار خون خود را اندازه گیری کنید تا از خطر فشار خون بالا جلوگیری کنید.

5. چاقی
چاقی یکی از شایع ترین بیماری هایی است که نعوظ مردان را تحت تاثیر قرار می دهد.

چاقی به آسیب عروق خونی ، کاهش سطح تستوسترون و عفونت در قسمت های مختلف بدن کمک می کند و همه این مشکلات سلامتی بر قدرت نعوظ مردان تأثیر می گذارد.

چاقی همچنین منجر به بسیاری از مشکلات سلامتی می شود ، مانند: بیماری های قلبی ، دیابت و سطح بالای کلسترول خون ، که اصلی ترین بیماری هایی هستند که باعث اختلال نعوظ می شوند .

با خوردن غذاهای سالم و ورزش منظم می توان از چاقی جلوگیری کرد.

6. کلسترول خون بالا
کلسترول بد در جریان خون ، جریان خون در رگ ها را مشکل می کند ، که باعث اختلال نعوظ می شود.

هرچه میزان کلسترول مضر در بدن ناشی از خوردن غذاهای چرب ناسالم بیشتر باشد ، احتمال بروز مشکلات نعوظ بیشتر است و حتی می تواند منجر به ناتوانی جنسی شود.

توصیه می شود مصرف غذاهای چرب که سطح کلسترول خون را افزایش می دهند ، کاهش دهید.

7. بیماریهای دستگاه تناسلی
بسیاری از بیماری های دستگاه تناسلی که بر سلامت نعوظ تأثیر می گذارد ، وجود دارد ، مانند: واریکوسل ، پیچ خوردگی آلت تناسلی مردان و عفونت هایی که بر آن تأثیر می گذارد.

در صورت بروز هرگونه علائم در دستگاه تناسلی برای درمان اولیه باید با پزشک مشورت کرد.

تمیز نگه داشتن آلت تناسلی و ناحیه تناسلی احتمال مشکلات سلامتی و عفونت هایی را که می تواند بر آن تأثیر بگذارد کاهش می دهد.

8. بیماریهای روانی
بیماریهای روانی بیماریهایی هستند که بر نعوظ مردان تأثیر می گذارند ، جایی که بیماریهای روانی مانند افسردگی در مشکلات جنسی که مردان را تحت تأثیر قرار می دهد از جمله اختلال نعوظ نقش مهمی ایفا می کنند و داروهایی که برای درمان این داروها مصرف می شوند بر توانایی جنسی تأثیر می گذارند.

توصیه می شود از منابع استرس و اضطراب که منجر به اثرات منفی بر سلامت روان می شود ، دوری کنید و نباید هیچ دارویی را بدون تجویز پزشک مصرف کنید.
..