فواید روغن رزماری چیست؟

۱۴۰۰/۶/۲۷

روغن رزماری

رزماری متعلق به خانواده گیاهان خوراکی است و عمدتا در آشپزی استفاده می شود و یکی از ادویه های مهم در آشپزخانه های سراسر جهان در طول زمان است.نام رزماری از دو کلمه لاتین گرفته شده است ؛ ros به معنای شبنم یا مه ، marinus به معنی دریا ، و در عربی به عنوان گل محمدی یا سنگ کندر شناخته می شود.
استفاده از آن فقط به آشپزی محدود نمی شد ، بلکه در تمدن های باستانی ، به ویژه غرب ، موقعیت ممتازی داشت. یونانیان در موارد خود از آن استفاده می کردند نمادی که بیانگر دوگانگی زندگی و مرگ و رابطه جانشینی است که بین آنها حاکم است ، دانش آموزان آنها در زمان مطالعه به دلیل اهمیت آن در فعال سازی حافظه تاج گل آن را روی سر خود می گذارند.
مهمترین کاربردها و مزایای روغن رزماری چیست؟


rosemary


استفاده و فواید روغن رزماری

روغن رزماری کاربردها و فواید زیادی دارد ، زیرا حاوی مقادیر زیادی ترکیبات شیمیایی و آلی و عناصری مانند 1،8-سینول و آلفا پینن است که به آن خواص ضد درد و ضد التهابی و همچنین عفونت های باکتریایی و قارچی می دهد که به حمایت از عملکرد دستگاه گوارش ، تحریک گردش خون و بهبود روند تنفس کمک می کند.

درمان ریزش مو

مهمترین کاربردها و فواید روغن رزماری در درمان ریزش مو است و منشا این استفاده به دلیل خواص گیاه رزماری است ، زیرا دارای مواد ضد التهابی است و محرک گردش خون است و باعث تحریک رشد اعصاب می شود ، بنابراین استفاده موضعی از روغن رزماری جریان خون را در پوست سر افزایش می دهد ، که باعث می شود مواد مغذی مورد نیاز فولیکول های مو تامین شود ، که از آنها در برابر ضعف و مرگ محافظت می کند و از ریزش مو جلوگیری می کند و می توان از آن به چند روش برای این منظور استفاده کرد:

چند قطره روغن رزماری را با یکی از روغن های متوسط ​​مانند روغن نارگیل یا روغن جوجوبا مخلوط کنید و از این مخلوط برای ماساژ پوست سر پس از دوش گرفتن استفاده کنید. موها را در صورت لزوم می توان دوباره شستشو داد ، اما نه قبل از حداقل پنج بار.
مقدار کمی روغن رزماری را به میزان 5 قطره روغن در هر اونس این محصولات به محصولات مراقبت از مو مانند لوسیون ها ، نرم کننده ها و کرم ها اضافه کنید.
از آن در مخلوط های طبیعی شامپو که می توان در خانه تهیه کرد استفاده می شود ، زیرا یکی از اسانس هایمفید برای سلامتی و زیبایی است.
این مخلوط ها عمدتا شامل جوش شیرین ، روغن نارگیل و یک اسانس هستند.

کاهش درد مفاصل و ماهیچه ها
دومین کاربرد مهم و فواید روغن رزماری توانایی آن در تسکین دردهای شدید مانند آنهایی است که ممکن است بر ماهیچه ها و مفاصل تأثیر بگذارد ، علاوه بر نقش قابل توجه آن در تسریع بهبود زخم ها ، خواص و تأثیر آن بر گردش خون ، یعنی تحریک خون ، می تواند به مناطق مورد نظر برسد ، و می توان برای این منظور از دو قطره آن با مقدار مشابه روغن نعنا با یک قاشق چایخوری روغن نارگیل استفاده کرد.

از عملکرد سیستم ایمنی بدن حمایت کنید
استنشاق روغن رزماری و استفاده از آن در تکنیک های ساده ماساژ می تواند به دلیل خواص ضد باکتریایی و ضد قارچی و تسکین دهنده آن ، تأثیر بسزایی در حمایت از سیستم ایمنی بدن و کمک به مبارزه با بیماری های ناشی از رادیکال های آزاد ، از سرماخوردگی گرفته تا بیماری های قلبی عروقی داشته باشد.
می توان برای این منظور از مخلوط کردن چند قطره از آن با یکی از روغن های واسطه مانند روغن نارگیل و افزودن مخلوط به آب حمام از آن استفاده کرد.
..