درمان تاخیر انزالی در مردان

۱۴۰۰/۷/۹

اکثر مردان از مشکل زود انزالی رنج می برند ، اما برخی دیگر ممکن است از مشکل مخالف رنج ببرند که مشکل تاخیری در انزال است. درمان تاخیر انزالی در مردان چیست؟

درمان تاخیر انزالی در مردان

تاخیر انزال در مردان به عنوان مشکل یا ناتوانی در رسیدن به ارگاسم و انزال منی بیش از 30 دقیقه با وجود نعوظ طبیعی تعریف می شود.

دلایل متعددی برای تأخیر انزال در مردان وجود دارد ، بنابراین درمان بستگی به علت مشکل دارد
در اینجا روشهای درمانی موجود برای تاخیر انزال در مردان آمده است:

1. درمان تاخیر انزالی ناشی از مشکلات روانی
مشکلات و اختلالات روانی گاهی اوقات یکی از علل تاخیر انزال در مردان است. افسردگی و اضطراب ، به عنوان مثال ، از نظر روانی ، جسمی و فیزیولوژیکی نیز بر زندگی جنسی مردان تأثیر منفی می گذارد ، که ممکن است منجر به مشکل تاخیر در انزال شود

درمان در این مورد پیگیری روان درمانی با روانپزشکان و انجام برخی از درمان های دارویی برای حل مشکلات روانی است ، با توجه به نظر متخصص

2. درمان تاخیر انزالی ناشی از آسیب های عصبی
در مورد بیماریهای مربوط به کار اعصاب ، که بر روند انزال در مرد تأثیر منفی می گذارد ، پزشک ممکن است آلت تناسلی مرد را در معرض ارتعاشات پزشکی خاص قرار دهد تا به فعال شدن و تحریک مجدد اعصاب کمک کند.

3. درمان تاخیر در انزال ناشی از عدم تعادل هورمونی
اختلال در برخی از هورمون ها در یک مرد بر توانایی جنسی او تأثیر می گذارد و ممکن است منجر به تاخیر در انزال شود. تستوسترون و پرولاکتین از مهمترین هورمون هایی هستند که بر این امر تأثیر می گذارند.

مکمل درمانی تستوسترون جریان خون را به آلت تناسلی افزایش می دهد ، در نتیجه حساسیت عصبی را افزایش می دهد و توانایی جنسی را بهبود می بخشد.

در مورد هورمون پرولاکتین یا آنچه به عنوان هورمون شیر شناخته می شود ، افزایش آن از سطح طبیعی منجر به توقف روند انزال می شود و درمان این است که نسبت هورمون را به روش دارویی یا جراحی برای هیپوفیز کاهش دهیم. غده ای که مسئول تولید پرولاکتین است.

4. درمان تاخیر انزالی ناشی از مصرف برخی داروها
مصرف برخی داروها مانند: برخی داروهای ضدافسردگی ، برخی داروها برای کاهش فشار خون ، برخی داروهای ادرارآور و برخی ضد اسکیزوفرنی و صرع منجر به تاخیر در انزال می شود ، بنابراین مشورت با پزشک برای تغییر درمان یا کاهش دوز ضروری است.

نوشیدن بیش از حد نیز می تواند بر تاخیر انزال تأثیر بگذارد ، بنابراین اجتناب از الکل برای درمان مشکل ضروری است.

5. درمان دیر انزالی ناشی از ضعف آلت تناسلی
وجود هرگونه تأثیر خارجی ، بروز برخی بیماریها یا افزایش سن ، عواملی که بر سلامت آلت تناسلی و توانایی جنسی مرد تأثیر می گذارد.

با مصرف برخی داروها که میل و توانایی جنسی را افزایش می دهند ، می توان به این مشکل کمک کرد. مانند: سیلدنافیل یا تادالافیل

داروهایی برای درمان تاخیر انزالی در مردان
تعدادی از مطالعات و تحقیقات مبتنی بر یافتن برخی درمان ها وجود دارد که ممکن است به درمان تاخیر انزالی کمک کند. در اینجا مهمترین مطالعات در مورد این داروها ذکر شده است:

1. کابرگولین
کابارگولین گیرنده های دوپامین را در بدن فعال می کند و سطح پرولاکتین را کاهش می دهد و بنابراین ممکن است به درمان تاخیر انزالی کمک کند. با این حال ، ممکن است خطر ضعف عضلات قلب و نارسایی دریچه های قلب را افزایش دهد.

2. بوپروپیون
بوپروپیون یکی از داروهای ضد افسردگی است که برای ترک سیگار استفاده می شود. به افزایش سطح نوراپی نفرین و دوپامین کمک می کند ، بنابراین ممکن است به درمان تاخیر انزالی کمک کند. با این حال ، تحقیقات بیشتری در این مورد مورد نیاز است.

3. آمانتادین
آمانتادین یکی از داروهای ضد ویروسی است که برای درمان بیماری پارکینسون استفاده می شود و به دلیل تأثیر بر سطح دوپامین در بدن و طبق مطالعات انجام شده روی موش ها ، ممکن است به درمان تاخیر انزالی کمک کند و تحقیقات بیشتری نیز لازم است.

4. سیپروهپتادین
سیپرو هپتادین یک آنتی هیستامین است و علاوه بر این ، دارای خواص ضد سروتونین است ، که این دارو را به دارویی تبدیل می کند که ممکن است به درمان تاخیر انزالی کمک کند.

5. یوهیمبین
یوهیمبین به دلیل تأثیر آن بر سطح نوراپی نفرین و افزایش آن ، یکی از درمانهای قدیمی مورد استفاده در درمان اختلال نعوظ در مردان است. مطالعات نقش این درمان را در درمان تاخیر انزال نشان داده اند ، اما هنوز تحقیقات لازم است ، دوره.

عواملی که خطر تاخیر انزال را افزایش می دهند
در اینجا مهمترین عواملی وجود دارد که ممکن است خطر تاخیر انزال در مردان را افزایش دهد:

سالخورده
افسردگی یا اضطراب.
ابتلا به بیماری دیابت یا اسکلروز متعدد .
انجام برخی از جراحی ها مانند جراحی پروستات.
نوشیدن الکل زیاد.
مشکلات مربوط به روابط بین همسران ، از عدم درک و هماهنگی
..