مزایای رابطه جنسی برای سلامتی: آنها را بشناسید

۱۴۰۰/۷/۱۴

علم مدرن فوائد زیادی از رابطه جنسی برای بدن و سلامتی پیدا کرده است.

مزایای رابطه جنسی برای سلامتی و بدن
در اینجا 10 فایده رابطه جنسی برای سلامتی در موارد زیر آورده شده است:

1. آرامش و رفع استرس و اضطراب
یکی از مزایای رابطه جنسی این است که تأثیر آرامش بخشی دارد و اکثر افراد بعد از رابطه جنسی ، احساس تنش و آرامش بیشتری می کنند.
2. آرامش را افزایش می دهد و هوس ها را برآورده می کند
در طول رابطه جنسی ، بدن گروهی از هورمون ها را ترشح می کند که به این امر کمک می کند:

سروتونین هورمونی است که مسئول سلامت روان است و همچنین به خواب خوب و بدون وقفه کمک می کند و کمبود سروتونین می تواند باعث افسردگی عمیق شود.
هورمون دوپامین ، که به احساس عشق و میل جنسی به طرف مقابل کمک می کند و همچنین ممکن است از پیشرفت بیماری پارکینسون جلوگیری کند ، که به دلیل کمبود این هورمون ایجاد می شود.
هورمون اکسی توسین ، که به عنوان یک مسکن عمل می کند ، باعث ایجاد انقباضات جنسی لذت بخش می شود و احساس عشق زنان به مردی که با آنها رابطه دارد ، افزایش می دهد.
3. بهبود سلامت سیستم قلبی عروقی
از جمله مزایای رابطه جنسی بر سلامتی و بدن این است که به افزایش ظرفیت قلب و ریه کمک می کند و به طور موقت فشار خون بالا را کاهش می دهد.

4. پیشگیری از سرطان پروستات در مردان
به نظر می رسد وقتی مردی اغلب رابطه جنسی دارد ، بیشتر در برابر سرطان پروستات محافظت می شود. این به این دلیل است که مایعات قدیمی در غده پروستات با مایع جدید جایگزین می شود ، که به پیشگیری از سرطان پروستات کمک می کند.

5. پیشگیری از سرطان دهانه رحم در زنان
همانطور که در حال حاضر مشخص است ، سرطان دهانه رحم ممکن است در نتیجه عفونت با ویروس پاپیلومای انسانی ایجاد شود ، اما هنگامی که زنان از رابطه جنسی لذت می برند ، بخش بزرگی از سلول های قدیمی گردن رحم می ریزد و به جای آنها ، سلول های جدید و جوان تولید می شود که بسیار بیشتر نسبت به سلولهای قدیمی در برابر عفونت با ویروس مقاوم است.

6. التیام زخم
نشان داده شده است که یکی از فواید بسیار مهم مقاربت برای سلامتی و بدن این است که به تسریع روند بهبود بدن از آسیب کمک کند و حتی به التیام زخم های سخت مانند: موارد بیماران دیابتی کمک می کند.

7. تقویت سیستم ایمنی بدن
از جمله مزایای رابطه جنسی و لذت داشتن رابطه جنسی این است که سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند ، که بدن را از بسیاری از بیماری ها دور می کند.

8. تسکین درد
در کمال تعجب ، رابطه جنسی درد کمر و مفاصل را تسکین می دهد.

9. حفظ سلامت واژن
کارشناسان ادعا می کنند که هرچه تعداد دفعات رابطه جنسی زن به ویژه در دوران یائسگی بیشتر باشد ، می تواند واژن را از خشکی ، عفونت ، التهاب و درد واژن سالم نگه دارد.

10. تاخیر در روند پیری
هنگام رابطه جنسی مغز ظاهراً متوجه می شود که زن می تواند در هر سنی باردار شود ، بنابراین روند پیری را کند می کند و بنابراین به زن اجازه می دهد بچه دار شود.

اما نتیجه قابل مشاهده در زنان این است که روند پیری را که با ظهور چین و چروک های کمتری نمایان می شود ، کند کرده و سلامت اندام های داخلی را حفظ کند.

یک مطالعه همچنین نشان داد که میزان مرگ و میر برای مردانی که بیشتر رابطه جنسی داشته اند نسبت به بقیه افراد کمتر است ، به عبارت دیگر در مردان نیز در نتیجه رابطه جنسی تاخیر در روند پیری وجود دارد.
..