مزایای رابطه جنسی

۱۴۰۰/۷/۱۳

چندین مطالعه نشان داده است که رابطه جنسی دارای مزایای چشمگیری برای سلامتی است. در اینجا 10 فایده اثبات شده رابطه جنسی بر سلامتی شما و شریک زندگی شما وجود دارد.

داشتن رابطه جنسی علاوه بر لذت داشتن از رابطه جنسی ، فواید زیادی برای سلامتی دارد ، مانند کاهش خطر حملات قلبی ، تأثیر مثبت بر تصویر خود و حتی تسکین علائم اضطراب.

1- کاهش استرس و اضطراب

یکی از مزایای رابطه جنسی این است که استرس و اختلالات تنشی را از بین می برد.
مطالعات نشان می دهد که داشتن رابطه جنسی منظم فشار خون را کاهش می دهد و موقعیت های استرس زا مانند اضطراب اجتماعی ، ترس از فضاهای باز و بسته و حتی ترس از حضور در مکان های عمومی را از بین می برد.

اما نه تنها این ، بلکه در آغوش گرفتن و لمس کردن که با صمیمیت همراه است ، فشار خون را کاهش داده و منجر به آرامش می شود.

2- تقویت سیستم ایمنی بدن
سلامت جنسی منجر به سلامت جسمی نیز می شود.

رابطه جنسی یک یا دو بار در هفته با سطوح بالاتری از آنتی بادی های ایمنی به نام آمینوگلوبولین ها ارتباط دارد که بدن را در برابر سرماخوردگی و عفونت های مختلف محافظت می کند .

3- باعث می شود کالری بسوزانید
در نیم ساعت رابطه جنسی 85 کالری و حتی بیشتر می سوزانید . این عدد را در تعداد دفعاتی که در طول هفته رابطه جنسی دارید ضرب کنید و رژیم کاهش وزن موثر و البته ... سرگرم کننده دریافت کنید.

4- رابطه جنسی سلامت قلب را بهبود می بخشد
مطالعات منتشر شده در 20 سال گذشته نشان می دهد افرادی که به طور منظم رابطه جنسی دارند ، کمتر دچار انواع سکته می شوند.

علاوه بر این ، طبق مطالعات دیگر ، مردانی که دو بار در هفته رابطه جنسی دارند ، در مقایسه با مردانی که یک بار در ماه یا کمتر رابطه جنسی دارند ، خطر حمله قلبی را به نصف کاهش می دهند.

5. رابطه جنسی تصور فرد از خود را بهبود می بخشد
بهبود تصور از خود یکی از دلایلی است که افراد رابطه جنسی دارند ، حتی اگر گاهی اوقات آن را درک نکنند.

روانشناسان و متخصصان جنسی در سراسر جهان می گویند رابطه جنسی باعث می شود مردان و زنان احساس بهتری نسبت به خود داشته باشند.

فردی که رابطه جنسی دارد معمولاً تا حدودی برای خود ارزش قائل است و هرچه صمیمیت بیشتر با اشتیاق و عشق همراه باشد - عزت نفس فرد بیشتر می شود.

6- رابطه جنسی باعث افزایش صمیمیت می شود
رابطه جنسی و ارگاسم باعث افزایش ترشح هورمون اکسی توسین می شود که با احساس عشق و اعتماد به نفس ارتباط دارد.

محققان دریافته اند که هرچه رابطه داغ تر باشد ، رابطه جنسی مکرر و بهتر است.

هرچه سطوح اکسی توسین در مغز آنها بیشتر باشد ، آنها را قادر می سازد تا رابطه را تقویت کنند ، با یکدیگر احساس راحتی کنند و در نتیجه صمیمیت را افزایش دهند.

اکسی توسین همچنین با احساس بخشندگی و سخاوت همراه است و صمیمیت بین همسران را بارور و سازنده می کند.

7- رابطه جنسی باعث کاهش درد می شود
در طول رابطه جنسی همانطور که در بالا ذکر شد ، بدن هورمون اکسی توسین را آزاد می کند. علاوه بر این ، در طول فرآیند جنسی ، اندورفین در سطوح بالا ترشح می شود.

علاوه بر تأثیرات مثبت بر خلق و خو ، هر دو هورمون به عنوان مسکن شیمیایی شناخته می شوند ، بنابراین رابطه جنسی می تواند سردرد ، درد مفاصل و حتی دردهای عضلانی را کاهش دهد .

حدود 50 نفر که بخار اکسی توسین را استنشاق کردند و سپس مورد آزمایش قرار گرفتند ، گزارش کردند که آستانه درد آنها نصف شده است.

8- رابطه جنسی خطر ابتلا به سرطان پروستات را کاهش می دهد
انزال مکرر مایع منی ممکن است خطر سرطان پروستات را در مردان مسن کاهش دهد .

هنگام بررسی گروه های مردان سالم 40 تا 50 ساله مبتلا به سرطان پروستات ، مشخص شد که بسیاری از مردان سالم پنج بار یا بیشتر در هفته انزال می کنند.

تحقیقات دیگر نشان می دهد که 21 انزال یا بیشتر در طول ماه در مقایسه با افرادی که 4-7 بار در طول ماه انزال می کنند با خطر ابتلا به سرطان پروستات کمتر است.

9- رابطه جنسی باعث تقویت عضلات کف لگن می شود
زنانی که به طور منظم رابطه جنسی دارند ، ماهیچه های لگن قوی تری دارند ، بنابراین خطر شب ادراری در سالخوردگی کاهش می یابد .

10- داشتن رابطه جنسی به خواب بهتر کمک می کند
هورمون اکسی توسین که در هنگام ارگاسم ترشح می شود به مشکلات خواب کمک می کند و خواب راحت تر و خواب عمیق و مداوم را امکان پذیر می کند.

این هورمون همچنین با توانایی حفظ وزن سالم و فشار خون در سطوح مطلوب مرتبط است.
..