فواید بخور صورت با گیاهان و روغن ها

۱۴۰۰/۷/۶

اگر به مراقبت های ایمن و ارزان برای تغذیه پوست نیاز دارید ، می توانید بخور صورت را انجام دهید ، بنابراین با مزایای بخور صورت با گیاهان و روغن ها در موارد زیر آشنا شوید:

مراقبت از پوست با بخور یکی از مهمترین و ساده ترین روشهای خانگی است که صورت را با گیاهان و روغنهای ضروری تغذیه کرده و منافذ آن را باز می کند ، بنابراین بخور صورت با گیاهان و روغن چه مزایایی دارد؟

فرایند بخور صورت عبارت است از استفاده از مخلوطی از آب داغ با گیاهان ، گلها و روغنها و قرار دادن بخار آن روی صورت به منظور تغذیه پوست و باز شدن منافذ آن ، علاوه بر مزایای بسیار دیگر.

بخور صورت چه مزایایی دارد؟
شاید بسیاری به دنبال راهی کاربردی ، آسان و مفید برای تمیز کردن پوست باشند و یکی از مهمترین این روش ها استفاده از بخار آب با گیاهان و روغن هاست.
پاکسازی صورت
بخار دادن صورت به باز شدن منافذ آن کمک می کند ، بنابراین تجمع آلودگی ، جوش های سر سیاه و میکروب ها در پوست را کاهش می دهد.

تحریک گردش خون
بخار آب گرم باعث افزایش تعریق می شود ، در نتیجه عروق خونی منبسط می شوند که جریان خون و اکسیژن تغذیه کننده صورت را افزایش می دهد و طراوت آن را افزایش می دهد.

آزاد شدن باکتری ها
باز کردن منافذ صورت با بخار باعث آزاد شدن سلول های مرده پوست ، باکتری ها و سایر ناخالصی هایی می شود که منافذ پوست را مسدود کرده و در بروز آکنه نقش دارند و این یکی از مزایای بخارپز کردن صورت با گیاهان و روغن های بسیار مهم است.

جلوگیری از ترشح سبوم
سبوم یک ماده چسبنده است که توسط غدد سباسه تولید می شود و با جلوگیری از از دست دادن آب ، سطح پوست را صاف نگه می دارد ، اما وقتی این ماده در زیر سطح پوست به دام می افتد ، یک لایه تحریک کننده باکتری ایجاد می شود که باعث افزایش آکنه و جوش های سر سیاه می شود.

آبرسانی خوب پوست
یکی از مزایای بخور صورت با گیاهان و روغنها این است که بخار بالا آمده با کمک به افزایش تولید چربی و مرطوب کردن طبیعی صورت ، پوست را مرطوب می کند.

جذب محصولات مراقبت از پوست
فرآیند بخور به باز شدن منافذ صورت کمک می کند ، بنابراین جذب محصولات مراقبتی که پس از بخار شدن صورت استفاده می شود را آسان تر می کند.

کلاژن و الاستین را تقویت می کند
ما قبلاً به اهمیت بخار در افزایش جریان خون در عروق اشاره کردیم و این جریان باعث تحریک تولید کلاژن و الاستین در پوست نیز می شود و به پوست درخشندگی مضاعفی می بخشد.

احساس راحتی
بخار گرم به خصوص با افزودن برخی از رایحه های آرامش بخش با استفاده از گیاهان و روغن های ضروری ، احساس آرامش بخشی به شما می دهد.

رفع احتقان
یکی از مزایای بخور صورت با گیاهان و روغن ها نیز این است که به رفع احتقان سینوسی و سردردهایی که اغلب با آن کمک می کند ، کمک می کند و ترجیحاً افزودن روغن برای افزایش اثر است.

درمان بیماری
در آن ماه های سرد زمستان و فصل آنفولانزا ، بخور صورت با جلسات منظم می تواند شما را در برابر عفونت با ویروس ها و بیماری ها محافظت کند.

جلوگیری از پیری
شکی نیست که یکی از مزایای بخور صورت با گیاهان و روغن ها جلوگیری از علائم پیری است ، زیرا باعث گشاد شدن رگ های خونی می شود ، بنابراین جریان اکسیژن و غذا را افزایش می دهد ، که باعث تحریک کلاژن مسئول تولید ... سلولهای جدید پوست است، می شود.

گیاهان و روغنهای مورد استفاده در بخور صورت
مهم این است که گیاهان و روغن های شما خوب انتخاب شوند ، تا از مزایای بخارپز کردن صورت با گیاهان و روغن های شگفت انگیز استفاده کنید ، در اینجا برجسته ترین آنها وجود دارد:

1. گیاهان دارویی
می توانید از گیاهان زیر استفاده کنید:

بابونه: نشان داده شده است که بابونه به کاهش التهاب پوست ، به ویژه در پوست های حساس کمک می کند.
رزماری: این گیاه معطر ممکن است برای افرادی که پوست چرب دارند گزینه مناسبی باشد.
2. روغن
می توانید از روغن های زیر استفاده کنید:

روغن اسطوخودوس: این گیاه برای پوست های خشک عالی است و احساس آرامش می دهد.
روغن شمعدانی: این ماده طبیعی مشتق شده از گل شمعدانی است که باعث سفت شدن پوست می شود .
روغن کافور: اگر از آکنه رنج می برید ، گزینه خوبی است.
فراموش نکنید که فرآیند بخار دهی را به درستی و به طور مداوم انجام دهید تا از مزایای آن لذت ببرید و پوستی بدون چین و چروک و سالم داشته باشید ، بدون اینکه مجبور باشید زمان و هزینه زیادی را صرف آن کنید.
..