اختلال نعوظ: دلایل آن و گیاهانی است که ممکن است به شما در درمان آن کمک کند

۱۴۰۰/۷/۲۲

اختلال نعوظ چیست؟ و چرا مردان به آن مبتلا می شوند؟ آیا می توان آن را با گیاهان دارویی درمان کرد؟ از طریق مقاله زیر اطلاعات بیشتری کسب کنید.

اختلال نعوظ یک مشکل شایع در بین مردان در هر سنی است ، اما بسیاری از آنها از صحبت کردن در مورد آن خجالت می کشند.

علل اختلال نعوظ
بروز اختلال نعوظ منجر به مشکلاتی در زندگی جنسی مرد می شود ، زیرا این امر بر حفظ نعوظ کافی برای رابطه تأثیر می گذارد ، البته این بیماری محدود به گروه خاصی از مردان نیست ، بلکه بیشتر در مردان 75 سال یا بیشتر دیده می شود.

دلایل اختلال نعوظ به شرح زیر است:
استرس ، استرس عاطفی و حتی اضطراب و ترس از شکست در یک رابطه جنسی.
داشتن برخی بیماریها مانند: دیابت و تصلب شرایین ، با آگاهی از این که همه این بیماریها بر جریان خون آلت تناسلی تأثیر می گذارد ، که منجر به نعوظ ضعیف می شود.
افسردگی ، که به نوبه خود منجر به کاهش میل جنسی می شود ، به ویژه اگر با داروهای تخصصی درمان شود ، که یکی از عوارض جانبی مرتبط با این داروها اختلال نعوظ است.
بیماریهای قلبی و درمانهای مربوط به آن. لازم به ذکر است فردی که دچار حمله قلبی شده است می تواند با حمایت و تشویق شریک جنسی رابطه جنسی برقرار کند.
مصرف برخی از انواع داروها که بر عملکرد جنسی تأثیر می گذارد.
گیاهانی که ممکن است به درمان اختلال نعوظ کمک کنند
با وجود دشواری موضوع و تأثیر روانی زیادی که این آسیب بر شما دارد ، بسیاری از داروها وجود دارند که به درمان اختلال نعوظ کمک می کنند و همچنین برخی گیاهان دارویی که گاهی جایگزینی برای داروها خواهند بود.

به دلیل وجود بسیاری از این گیاهان ، باید مهمترین آنها را بشناسید و این که در درمان اختلال نعوظ موثر هستند و هنگام مصرف آنها باید مراقب باشید و ترجیحاً قبل از آن با پزشک مشورت کنید. اگر از داروهای دیگری استفاده می کنید که ممکن است با این گیاهان تداخل داشته باشند ، از جمله موارد زیر:

1. رز اپیمدیوم
این یک گیاه چینی است که برای از بین بردن علل منجر به اختلال نعوظ استفاده می شود ، اما محققان هنوز نمی دانند این گیاه چگونه کار می کند ، اما معتقدند که سطح خاصی از هورمون ها را در بدن تحریک می کند ، که به نوبه خود به بهبود عملکرد جنسی .

مصرف چنین مکمل هایی ممکن است بر عملکرد قلب تأثیر بگذارد ، بنابراین قبل از انجام این کار باید با پزشک خود مشورت کنید ، زیرا آنها قادر به تعامل با سایر داروها نیز هستند.

2. جینکو
این گیاه از زمان های قدیم برای درمان بسیاری از مشکلات سلامتی از جمله اختلال نعوظ مورد استفاده قرار می گرفته است ، زیرا محققان انتظار دارند که به گسترش عروق و افزایش جریان خون در آلت تناسلی کمک کند .

با وجود این فایده ، مصرف آن ممکن است با برخی از عوارض جانبی مانند: خونریزی ، حالت تهوع و سردرد همراه باشد ، بنابراین قبل از شروع مصرف با پزشک خود مشورت کنید.

3. جینسنگ قرمز
جنسینگ به دلیل توانایی خود در درمان اختلال نعوظ مشهور است ، اما دلیل این امر به طور دقیق مشخص نشده است ، اما محققان معتقدند مصرف آن بر هورمون های مسئول نعوظ تأثیر می گذارد و ممکن است به افزایش جریان خون در آلت تناسلی کمک کند تا نعوظ خوبی داشته باشد.

متأسفانه ، خوردن جینسنگ قرمز ممکن است با عوارض جانبی ناخواسته ای مانند: بی خوابی همراه باشد.

چه زمانی باید از پزشک کمک بگیرید؟
در برخی موارد ، علیرغم انجام تمام روشهایی که برای درمان اختلال نعوظ می شناسید ، این مشکل شما را همراهی می کند ، بنابراین در موارد زیر باید با پزشک مشورت کنید:

تغییر در میل جنسی .
تغییر نعوظ پس از مصرف داروهای جدید.
هر تغییری که در عملکرد جنسی خود مشاهده کنید.
نیازی به خجالت یا نگرانی در مورد صحبت با پزشک نیست و بدانید که امتناع شما از انجام این کار مشکل را حل نمی کند ، در حالی که درخواست کمک پزشکی این کار را برای شما آسان می کند.
..