به این دلیل قبل از ساعت ۷ صبح صبحانه بخورید

۱۴۰۰/۱۰/۹

گفته می شود که صبحانه مهمترین وعده غذایی در روز است، اما کارشناسان اکنون بر این باورند که خوردن آن در صبح زود می تواند به جلوگیری از مرگ زودرس کمک کند. تحقیقات نشان می دهد که خوردن صبحانه تا ساعت 7 صبح می تواند امید به زندگی را افزایش دهد، اما صبر کردن تا ساعت 10 صبح می تواند عمر شما را کوتاه کند.

دانشمندان می خواستند کشف کنند که آیا زمان اولین وعده غذایی در روز با طول عمر مرتبط است یا خیر، و تحقیقات قبلی نشان داده بود که خوردن در اواخر شب ساعت داخلی بدن را مختل می کند و خطر ابتلا به دیابت نوع 2 و بیماری قلبی را افزایش می دهد. اما چند مطالعه به بررسی این موضوع پرداخته اند که آیا زمان بندی صبحانه نیز همین تأثیر را دارد یا خیر.

محققان دانشگاه نیویورک بیش از 34000 آمریکایی بالای 40 سال را برای چندین دهه ردیابی کردند و داوطلبان زمان غذا خوردن را ثبت کردند و آنها را با میزان مرگ و میر در طول مطالعه مقایسه کردند.

نتایج که در مجله تغذیه منتشر شد، نشان داد کسانی که بین ساعت 6 صبح تا 7 صبح صبحانه می خورند، در مقایسه با افرادی که به طور منظم صبحانه را در ساعت 8 صبح می خورند، 6 درصد کمتر در معرض خطر مرگ زودرس ناشی از بیماری های عمده ای مانند بیماری قلبی یا سرطان هستند. 12 درصد کمتر از دیگرانی که برای اولین بار در ساعت 10 صبح غذا خوردند

اعتقاد بر این است که نخوردن صبحانه یا دیرهنگام خوردن آن، «ساعت خوردن» بدن را مختل می‌کند - برنامه‌ریزی داخلی که ترشح هورمون‌های مرتبط با تغذیه مانند انسولین را کنترل می‌کند، که به سوزاندن گلوکز از جریان خون کمک می‌کند و سطح آن در اوایل صبح به اوج خود می‌رسد.

خوردن دیرتر ممکن است به این معنی باشد که بدن به تدریج سطح انسولین و گلوکز خون را کاهش می دهد که منجر به دیابت، چاقی و بیماری قلبی می شود.
..