فواید گیاه تاج خروس

۱۴۰۰/۷/۲۲

آیا تا به حال در مورد فواید گیاه تاج خروس شنیده اید؟ با خواندن این مقاله با مزایای کامل آشنا شوید.

آمارانت با نام علمی (Amaranthus) گیاهی است که به دلیل داشتن مواد مغذی بالا دارای خواص درمانی مهمی است.

در ادامه ، اجازه دهید تا با مزایای گیاه تاج خروس علاوه بر اطلاعات مهم در مورد آن آشنا شویم:

فواید گیاه تاج خروس
مزایای بالقوه آمارانت به شرح زیر است:
منبع غنی از آنتی اکسیدان ها
گیاه آمارانت منبع غنی از آنتی اکسیدان ها است که از سلول های بدن در برابر رادیکال های آزاد که ممکن است سلول ها را از بین ببرد و خطر ابتلا به سرطان را افزایش دهد ، محافظت می کند .

مشخص شد که خیساندن گیاه آمارانت ممکن است محتوای آنتی اکسیدان های آن را کاهش دهد و گیاه آمارانت خام غنی ترین شکل موجود در آن است ، بنابراین ترجیح داده می شود که برگ های آمارانت تازه را با افزودن آنها به سالاد بخوریم.

به تسکین التهاب کمک کنید
مطالعات زیادی در مورد گیاه آمارانت و نقش آن در تسکین التهاب در بدن وجود دارد ، اما همه آنها تا به امروز بر روی حیوانات بوده است.

از طریق مطالعه روی حیوانات ، مطالعه ای نشان داد که گیاه آمارانت نقش مهمی در مهار تولید ایمونوگلوبولین E (IgE) دارد که در موارد التهاب و آلرژی افزایش می یابد و ترشح می شود.

با این حال ، هنوز نیاز به مطالعاتی برای اثبات اعتبار رابطه گیاه آمارانت و نقش آن در از بین بردن عفونت ها و تأثیر بر ایمنی انسان وجود دارد.

بهبود زخم را تسریع کنید
یکی از مزایای گیاه آمارانت این است که با قرار دادن پودر برگ آمارانت بر روی زخم ، سرعت بهبود زخم را افزایش می دهد.

گیاه آمارانت همچنین نتایج درمانی خوبی برای مشکلات پوستی مانند زخم و سوختگی نشان داد.

به کاهش کلسترول کمک می کند
کلسترول بیش از حد نرمال در بدن خطر انسداد و لخته شدن شریان ها را افزایش می دهد ، و مزایای گیاه آمارانت در این مورد تنها در چندین مطالعه روی حیوانات نشان داده شده است ، که مهمترین آنها عبارتند از:

مطالعه ای روی همسترها انجام شد و نتیجه گرفت که روغن آمارانت نسبت کلسترول بد (LDL) را در بدن کاهش می دهد و نسبت کلسترول خوب (HDL) را افزایش می دهد.
تحقیقی روی طیور انجام شد و به این نتیجه رسیدند که غذای مرغ حاوی گیاه آمارانت به کاهش کلسترول 30 درصد و کاهش کلسترول بد 70 درصد کمک می کند.
کمک به کاهش وزن
گیاه آمارانت منبع غنی از فیبر و پروتئین است که به کاهش وزن کمک می کند ، زیرا غذای غنی از پروتئین نسبت هورمون گرلین را که مسئول اشتها است ، کاهش می دهد.

فیبر موجود در گیاه آمارانت همچنین به افزایش سرعت احساس سیری کمک می کند ، بنابراین مقدار غذای مصرفی را کاهش داده و به کاهش وزن کمک می کند.

داشتن مزایای دیگر
فواید گیاه آمارانت بیشتر است ، اما این مزایا به شواهد علمی بیشتری نیاز دارد و مزایای بالقوه آمارانت در درمان همه موارد زیر است:

اکتودرم
اسهال
تورم و التهاب دهان و گلو.
آیا آمارانت حاوی گلوتن است؟
گیاه آمارانت حاوی گلوتن نیست ، زیرا یکی از ویژگی های گیاه آمارانت این است که منبع گیاهی بدون گلوتن است و این از دیگر مزایای گیاه آمارانت است.

گلوتن نوعی پروتئین است که در برخی افراد واکنش های آلرژیک ایجاد می کند. خوردن مواد حاوی گلوتن باعث می شود که همه علائم زیر را داشته باشند:

اسهال ؛
نفخ
گازها ؛
سوزش دستگاه گوارش.
بنابراین ، آمارانت ممکن است برای افرادی که حساسیت به گلوتن دارند مناسب باشد.

هشدار در مورد گیاه تاج خروس
گیاه آمارانت بی خطر است و هیچ نگرانی در مورد مصرف آن وجود ندارد ، اما به زن باردار و شیرده باید هشدار داده شود که از گیاه آمارانت خودداری کند زیرا شواهد کافی در مورد ایمنی آمارانت در این مراحل وجود ندارد.
..