جایگزین های نوار بهداشتی

۱۴۰۰/۷/۱۷

نوارهای بهداشتی ها، جایگزین ، آنها چیست؟ مزایا و معایب هر گزینه چیست؟

جایگزین های نوار بهداشتی
اکثر زنان در دوران قاعدگی خود عمدتا به نوارهای بهداشتی تکیه می کنند و اکثر آنها نمی دانند که جایگزین دیگری برای نوارهای بهداشتی وجود دارد. این جایگزین ها همه موارد زیر است:

1. تامپون
تامپون ها پنبه ای هستند که با ابریشم مصنوعی مخلوط شده اند و برخی از انواع پلاستیک ها به شکل استوانه تشکیل شده اند که برای جذب خون جاری در چرخه قاعدگی وارد واژن می شوند .
ویژگی های تامپون
تامپون ها دارای همه موارد زیر هستند:

امکان انجام فعالیتهای مختلف در حین استفاده از آن: می توان به راحتی و بدون نگرانی به استخر رفت و دوش گرفت و همچنین برخلاف نوارهای بهداشتی که مانع جریان آب نمی شوند ، ورزش و فعالیتهای مختلف را انجام دهند.
راحت و کاربردی: پس از قرار گرفتن ، هیچ مشکلی یا چیز عجیبی در واژن احساس نمی شود .
به راحتی در هر مکانی قابل حمل است: به دلیل اندازه کوچک آن ، می توانید بیش از یک عدد را در کیف قرار دهید تا به راحتی در خارج از خانه تغییر دهید.
معایب تامپون
اگرچه تامپون یکی از محبوب ترین جایگزین ها برای نوار بهداشتی است ، اما دارای معایبی است ، از جمله:

مشکل در نصب آنها: مشکل تامپون در قرار دادن آنها نهفته است ، بنابراین برخی از زنان تا زمانی که به خوبی نصب نشوند با مشکل روبرو می شوند ، اما هنگامی که در واژن قرار می گیرند ، مشکل برطرف می شود.
نیاز به تغییر آن هر 4 ساعت: زیرا تعویض نکردن آن می تواند مشکلات سلامتی در واژن را در ارتباط با عفونت و التهاب باکتریایی ایجاد کند و ادامه آن برای مدت طولانی می تواند منجر به نشت خون قاعدگی شود.
ایجاد خشکی واژن: همانطور که این تامپون ها خون را جذب می کنند ، می توانند تمام مایع داخل واژن نیز به خود بکشند و در نتیجه احتمال خشکی واژن را افزایش می دهند.
2. کاپ قاعدگی
جایگزین نوارهای بهداشتی ، یکی از آنها کاپ قاعدگی است که یکی از محصولات محبوب است که می تواند در دوران قاعدگی استفاده شود. از سیلیکون یا لاستیک ساخته شده است. کاپ به شکل قیف یا زنگ در می آید ، و دارای ساقه ای است که برای قرار دادن و حذف آن از واژن استفاده می شود.

ویژگی های کاپ قاعدگی
کاپ قاعدگی دارای مزایای زیر است:

امکان استفاده طولانی مدت: بر خلاف نوار بهداشتی که بیش از 4 یا 5 ساعت نمی توان از آن استفاده کرد ، به دلیل ظرفیت زیاد می تواند تا 12 ساعت در یک زمان از آن استفاده کند.
استفاده ایمن: کاپ قاعدگی از تامپون یا نوار بهداشتی ایمن تر است. زیرا باعث ایجاد عفونت یا خارش در واژن نمی شود.
امکان استفاده مجدد: برخی از انواع کاپ های قاعدگی را می توان بیش از یکبار استفاده کرد ، اما آنها نیاز به تمیز کردن و استریل سازی خوب دارند تا به سلامتی آسیب نرسانند.
کاهش بوی بد: کاپ های قاعدگی به کاهش بوی بدی که در دوران قاعدگی در برخی زنان ظاهر می شود ، کمک می کند .
معایب کاپ قاعدگی
لیوان قاعدگی نیز یکی از جایگزین های نوار بهداشتی است که دارای معایبی است که در موارد زیر نشان داده شده است:

مشکل در رفع آن: معمولاً زنان در اولین بار استفاده از کاپ قاعدگی در تثبیت مشکل دارند ، اما پس از عادت کردن ، این کار آسان تر می شود.
افزایش خطر عفونت باکتریایی: این در صورتی است که از کاپ قاعدگی بیش از یک بار بدون اطمینان از تمیز کردن خوب آن استفاده شود.
3. شلوار قاعدگی (لباس زیر قاعدگی)
به جای قرار دادن نوارهای بهداشتی در شورت های زنانه ، شلوارهای قاعدگی طوری طراحی شده اند که همه جا پوشیده می شوند تا در برابر نشت خون قاعدگی محافظت شود.

مزایای لباس زیر قاعدگی
شورت قاعدگی یکی از جایگزین های نوار بهداشتی است که مزایای زیر را دارد:

امکان پوشیدن راحت آن: با پارچه الاستیک متناسب با اندازه های مختلف زنان در دسترس و مطمئن است تا چرخه قاعدگی نشت نکند .
امکان استفاده مجدد: همانطور که انواع این شلوارها وجود دارد که می توان آنها را بیش از یک بار شستشو کرد و پوشید.
قدرت جذب خون قاعدگی: شلوارهای قاعدگی به لطف اجزای مورد استفاده در طراحی آنها این مزیت را دارند که خون قاعدگی را به خوبی جذب می کنند.
مضرات شورت های قاعدگی
عیب شورت های قاعدگی این است که پوشیدن و درآوردن آن دشوار است ، بر خلاف نوارهای بهداشتی که به راحتی خارج می شوند .
..