Tight underwear and male fertility

۱۴۰۰/۸/۱۶ ۰:۰:۱۱
بر اساس تحقیقی که توسط دانشگاه هاروارد انجام شد ، انتخاب لباس زیر برای مردان در آن زمان نه تنها به یک فرم یا سبک تبدیل شد ، بلکه به دلایل دیگر سلامتی تبدیل شد. طبق این مطالعه ، اسپرم برای رشد مناسب باید در دمای کمی پایین تر از بدن بماند. دانشمندان دانشگاه هاروارد دریافتند مردانی که لباس زیر گشاد می پوشند اسپرم بیشتری نسبت به کسانی که لباس زیر تنگ می پوشند دارند.

و این مطالعه نشان می دهد که پوشیدن لباس زیر گشاد - یا حتی بدون لباس زیر - ممکن است باروری مردان را بهبود بخشد. و در حالی که تفاوت زیادی بین کدام بهتر بود: پوشیدن لباس زیر تنگ یا گشاد؟ پاسخ گسترده تر برای حفظ باروری مردان بهتر است.

محققان دانشگاه هاروارد دریافتند که غلظت و کیفیت اسپرم مردان بسته به نوع لباس زیر آنها متفاوت است.

و ارزیابی باروری مردان بسیار ساده تر است: هرچه تعداد اسپرم بیشتر باشد ، میزان موفقیت در بارورسازی تخمک بیشتر است.

بیضه ها در طول زندگی مردان اسپرم تولید می کنند ، اما این تولید کاهش می یابد و کندتر می شود و با آن کیفیت اسپرم در هفتاد سالگی به طور قابل توجهی کاهش می یابد.

میانگین میزان پمپاژ اسپرم برای یک مرد معمولی در تمام طول زندگی او حدود 525 میلیارد اسپرم است که به معنی عرضه نامحدود این اسپرم ها است. بیضه ها - که خارج از حفره بدن در کیسه ای به نام کیسه بیضه قرار دارند - این اسپرم ها را تولید می کنند. حدود 1.2 میلیون اسپرم برای بارور کردن یک تخمک یک زن در حال رقابت هستند ، اما این حیوانات باید از سلامت کامل برخوردار باشند.

و اسپرم ها نیاز به دمای خاصی دارند ، آنها برای رشد مناسب در دمای زیر دمای بدن زندگی می کنند. به همین دلیل است که بیضه ها در خارج از بدن در کیسه ای قرار می گیرند که درجه حرارت خود را بدون توجه به درجه حرارت بدن بالا نگه می دارد و بیضه ها در زمانی که هوا بسیار سرد است به بدن نزدیک می شوند و زمانی که هوا بسیار گرم است دور می شوند.

و با افزایش دما اسپرم در معرض آسیب قرار می گیرد. اگر کیسه بیضه بیش از حد گرم باشد - به عنوان مثال پس از چندین جلسه جکوزی - بیضه ها از کار می افتند و اسپرم تولید نمی کنند و باعث ناباروری موقت مردان می شوند. برای آسیب رساندن به اسپرم دمای بسیار بالایی لازم نیست ، فقط یک سوم درجه سانتیگراد برای ایجاد آسیب کافی است.

بنابراین ، مطالعه دانشگاه هاروارد بر این اساس علمی استوار است لباس زیر تنگ باعث افزایش دما می شود که بر اسپرم تأثیر می گذارد ، در حالی که لباس زیر پهن باعث احتباس و افزایش گرما نمی شود. در این مطالعه 656 مرد مورد بررسی قرار گرفتند که برای باروری به دنبال درمان باروری بودند. همه شرکت کنندگان بین 18 تا 56 سال سن داشتند و از سلامت کامل برخوردار بودند. محققان نمونه خون و مایع منی را گرفتند و از آنها پرسیدند آیا لباس زیر تنگ یا گشاد می پوشند یا اصلا لباس زیر ندارند.

بیش از نیمی (53)) از شرکت کنندگان گفتند که در بیشتر روزها لباس زیر تنگ می پوشند. این گروه دارای سالم ترین تعداد اسپرم و پایین ترین سطح هورمون تولید مثل بود ، هورمونی که نشان می دهد بدن مرد در تلاش است آسیب ناشی از قرار گرفتن در معرض دمای بسیار بالا را برطرف کند.

همچنین ، پوشیدن لباسهای زیر گشاد 25 درصد غلظت اسپرم بیشتر ، 17 درصد تعداد اسپرم بیشتر و 33 درصد اسپرم زنده بیشتر در هر نمونه انزالی داشت.

به گفته محققان ، این مردان جوان تر هستند. به طرز شگفت آور و عجیبی ، آنها در حمام و غوطه ور شدن در جکوزی قرار گرفتند ، که تصور می شود برای سلامت اسپرم مضر است.

بنابراین ، لباس زیر کوتاه و تنگ برای باروری خوب تلقی نمی شود. همانطور که مردانی که از این نوع لباس زیر استفاده می کردند در معرض کاهش تعداد و کیفیت اسپرم هستند و رشد اسپرم آنها نیز تحت تأثیر قرار می گیرد.
دکتر لیدیا مینگز آلارکون می گوید: "از آنجایی که مردان می توانند نوع لباس زیر خود را تنظیم و تغییر دهند ، نتایج ممکن است در بهبود باروری مردان با تغییر لباس زیر گشاد مفید باشد."